utorok, 12 júl 2016 21:41

Nordic walking klub Lučenec opäť zažiaril.

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Členovia Nordic walking klubu Lučenec v Tatrách opäť zažiarili. A to nielen svojimi krásnymi dresmi ale i výsledkami. V Štrbe sa 10. júla 2016 konal 39. ročník Malého štrbského maratónu. Hlavnou disciplínou bol cestný beh na 31 kilometrov, ktorého sa zúčastnilo 170 bežcov a beh na 10 kilometrov, v ktorom súťažilo 237 pretekárov. Okrem toho zaujali  organizátori tohtoročnou  novinkou a to kategóriu  Nordic walking na 10 kilometrov, do ktorej sa prihlásilo spolu 48 žien a mužov. Náš Nordic walking klub tam reprezentovalo 9 členov, Karol Baculík, Viera Harmáčková, Jana Gubovičová, Danica Kancková, Štefan Lieskovský, Marcela Makšiová, Laura Šárová, Simona Šimová a Vladimír Vlčko.  Mám naozajstnú radosť , že všetci prišli zdraví a v dobrej kondícii do cieľa. Mysľou mi prebehli  spomienky ako  sa niektorí  v začiatkoch zadýchali na tréningu  aj pri troch či štyroch kilometroch. Teraz mnohým už nestačím. Ale tak to je to správne.  Najväčšou odmenou majstra  je, keď  ho žiak prerastie. Pripravujeme nových inštruktorov nordic walkingu, aby sme tento šport ešte viac priblížili obyvateľom Lučenca. Ale vrátim sa naspäť k pretekom. Pravidelný a poctivý tréning priniesol ovocie. Nielen, že sme všetci prišli do cieľa ale dve členky nášho tímu opäť stáli na stupňoch víťazov. Simona Šimová bola najrýchlejšia zo žien a s časom 1:12:50 obsadila prvé miesto. Danica Kancková s časom 1:19:13 skončila na treťom mieste. Gratulujem im a všetkým členom nášho tímu ďakujem za úspešnú reprezentáciu. Samozrejme nezabúdam na náš fan klub. Ďakujem Jánovi Šárovi a Pavlovi Harmáčkovi. Je vynikajúce keď vás niekto  povzbudí, pomôže s batožinou a viete, že sa máte na koho spoľahnúť . Vďaka patrí aj Stanovi Novotnému, ktorý našu účasť poctivo zachytil svojim fotoaparátom .  

Okrem medailí nám účasť na pretekoch priniesla i ďalšie , podľa mňa ešte väčšie hodnoty.  Sú to nové priateľstvá. Prijatie od Tatrancov bolo naozaj srdečné. Okrem toho sme nadviazali kontakty s nordic walkermi z celého Slovenska. Vraví sa , že lepšie je raz zažiť ako desať krát počuť. Ak sa chcete pridať k nášmu nordic walking klubu je to veľmi jednoduché . Príďte v utorok alebo štvrtok o 17:30 na Ľadovo. Na tréningu si môžete vyskúšať či je tento šport vhodný aj pre vás a keď budete chcieť na ďalšiu akciu už môžete ísť s nami. 

 

 

Čítať 1743 krát
« August 2020 »
Pon Ut Str Št Pia So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Najčítanejšie novinky

NordicWalking.top - kurzy, tréningy, súťaže v Nordic Walkingu (severskej chôdzi).
© 2016 nordicwalking.top.