nedeľa, 26 jún 2016 18:26

Nordic walking klub Lučenec sa vyvíja.

Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)

Život sa neustále vyvíja a mení. Výnimkou nie je ani náš nordic walking klub. Pred niekoľkými rokmi sme sa stretávali traja , štyria . Dnes má náš klub takmer štyridsať členov , ktorí sa podľa svojich možností a chuti zapájajú do pravidelných tréningov a ďalších aktivít nášho klubu. Nie je nič výnimočné, že sa na tréningu stretne dvadsať až dvadsať päť ľudí. Nordic walking je šport vhodný takmer pre každého. Vo Fínsku, ktorá je kolískou tohto športu, chodia spolu celé rodiny aj s deťmi. U nás je zapojenie detí skôr výnimkou , ale i tak sa veková štruktúra našich členov podstatne zmenila. Pohybuje sa v rozsahu od dvadsať do šesťdesiat päť rokov, ak nepočítame pána Šilára, ktorý vzhľadom na úctyhodných 84 rokov chodí individuálne. Za tohto stavu, keď príde na tréning 20 ľudí s podstatným vekovým rozdielom a rozdielnou fyzickou kondíciou, je prakticky nemožné urobiť tréning, ktorý by vyhovoval všetkým. Z tohto dôvodu sme sa dohodli, že budeme trénovať v dvoch skupinách.

Jedna skupina bude zameraná na rekreačný nordic walking, ktorá bude trénovať s nižšou intenzitou, to znamená kratšie vzdialenosti a rýchlosť. Druhá bude zameraná na kondičný nordic walking, čo znamená väčšie vzdialenosti a rýchlosť chôdze. Rozhodnutie je na každom účastníkovi , ku ktorej skupine sa pridá. Rozdelenie samozrejme nie striktné a nemenné. Aj rekreačný nordic walking pri pravidelnom praktizovaní  prináša svoje výsledky a človek si odrazu povie , že má aj na viac ak chce. Na druhej strane je normálne , že výkonnosť každého môže z rôznych príčin kolísať a človek bude nejaký  čas  pokračovať s nižšou intenzitou. Spoločným menovateľom zostáva radosť z pohybu v prírode s dobrou partiou, ktorou  náš nordic walking klub určite je.

Ďalšia podstatná informácia, že obidve skupiny budú trénovať v rovnakých termínoch a časoch. Od budúceho utorka 30. júna 2016 prechádzame na letný tréningový plán, čo znamená utorok a štvrtok o 18:00 a v nedeľu o 8:00. Zmiernime tak aspoň trochu vplyv extrémnych teplôt, ktoré toto obdobie prináša.

Prajeme si spoločne veľa šťastných kilometrov pre zdravie.

Čítať 1267 krát
« August 2020 »
Pon Ut Str Št Pia So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Najčítanejšie novinky

NordicWalking.top - kurzy, tréningy, súťaže v Nordic Walkingu (severskej chôdzi).
© 2016 nordicwalking.top.