pondelok, 20 jún 2016 18:34

Poctivý tréning priniesol ovocie

Ohodnotiť túto položku
(2 hlasov)

Tohtoročná účasť na marcovom otvorení sezóny v Bratislave nám ukázala, že nordic walking nachádza stále viac svojich priaznivcov a konkurencia v tejto pomerne mladej športovej disciplíne je naozaj silná. Bolo nám jasné, že ak v nej chcem uspieť,  musíme tréning trochu pritvrdiť.  Zvýšili sme počet spoločných tréningov na tri týždenne. Okrem toho si každý pridal aj individuálnu prípravu. V máji sme si boli trať tohtoročných majstrovstiev Slovenska tak povediac ochutnať. Ukázalo sa, že dvanásť kilometrov po vysokohorskom chodníku, s výškovým rozdielom takmer 500 metrov nebude, napriek krásnej scenérii Vysokých Tatier, prechádzka ružovým sadom. Nezľakli sme sa, ale trénovali sme ešte usilovnejšie.

Plní očakávaní ale s rešpektom sme sa v sobotu 18. júna postavili na štart Majstrovstiev Slovenska na Štrbskom Plese. Preteky boli súčasne i Majstrovstvami Európy. Konkurencia bola naozaj silná . Pretekári z celého Slovenska ale i poľskí a českí nordic walkeri.

Naša stratégia bola pomerne jednoduchá. Každý ideme naplno ale bezpečne, tak aby sme sa všetci zdraví stretli v cieli. Tento prvý bod nám skutočne vyšiel, každý člen nášho tímu došiel do cieľa v poriadku. Príjemným prekvapením bola výsledková listina. Naša Simona Šimová sa stala majsterkou Slovenska i Európy v  kategórii žien do 30 rokov , Danica Kancková v kategórii ženy 40 + obsadila 3. miesto Majstrovstiev Slovenska a v Majstrovstvách Európy skončila na 6. mieste. Zaslúženou odmenou pre všetkých členov nášho tímu je 1. miesto v kategórii zmiešaných družstiev. Gratulujem a ďakujem Karolovi Baculíkovi, Janke Brodnianskej, Edovi Brodnianskemu, Danici Kanckovej , Marcele Makšiovej, Simone Šimovej a gratulujem i sebe , že som mal tú česť byť kapitánom takého tímu.

Ďakujeme za podporu primátorke mesta Lučenec Alexandre Pivkovej. Vďaka patrí aj všetkým kolegom i fanúšikom Nordic walking klubu Lučenec, že nám držali palce. Na záver chcem touto cestou vyjadriť poďakovanie aj organizátorom za dobrú prípravu a realizáciu tohto náročného podujatia. Ostatných členov i priaznivcov nordic walkingu chcem povzbudiť. Nordic walking prináša výsledky, či je to upevnenie zdravia, zlepšenie fyzickej i psychickej kondície . Závisí na každom čo očakáva a koľko do toho vloží vlastného úsilia.

 

                                    Štefan Lieskovský, kapitán družstva Nordic walking klub Lučenec

 

 

 

 

Čítať 2047 krát
« August 2020 »
Pon Ut Str Št Pia So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Najčítanejšie novinky

NordicWalking.top - kurzy, tréningy, súťaže v Nordic Walkingu (severskej chôdzi).
© 2016 nordicwalking.top.